• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Dialog Obywatelski z komisarz UE Elżbietą Bieńkowską i marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem na Uniwersytecie Gdańskim

Dialog Obywatelski z...
Już w poniedziałek (tj. 18.06.) gośćmi specjalnymi Dialogu Obywatelskiego w Gdańsku będą unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości, Elżbieta Bieńskowska oraz marszałek wojeództwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że projekt europejski będzie poddany takim sprawdzianom, jak np. brexit czy wzrost nastrojów nacjonalistycznych. To się niestety dzieje, dlatego wspólnie musimy szukać odpowiedzi na wiele pytań. Dialog Obywatelski będzie do tego doskonałą okazją - spróbujemy odpowiedzieć na pytania w jakim kierunku zmierza UE i co możemy w niej poprawić dla wspólnego dobra. To niepowtarzalna okazja, by wyrazić swoją opinię i uzyskać odpowiedzi na te tak trudne dziś pytania.

Spotkanie poprowadzi Dorota Wysocka- Schnepf. Organizatorami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Uniwersytet Gdański.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w dialogu zachęcamy do rejestracji
 

Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.
 
Urzęd Marszałkowski PomorskieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w GdańskuZielona europa