• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Forum Sieci Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego 2018

Forum Sieci Organizacji...Zachęcamy organizacje pozarządowe do udziału w dorocznym Forum Sieci Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego organizowanym w dniach 17-18 maja br. w Uppsali, w Szwecji. Wydarzenie będzie okazją do spotkania nowych partnerów, wymiany wiedzy i doświadczeń, rozmów na temat pomysłów projektowych.  

Aktualnie trwa nabór uczestników (termin zgłoszeń upływa 14 marca br., decyzuje kolejność zgłoszeń). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z punktem kontaktowym prowadzonym przez Fundację RC - www, BISER - Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych - www oraz Stowarzyszenie "Podaj Rękę" - www.Sieć Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego to międzynarodowy organ skupiający organizacje pozarządowe z 11 krajów bałtyckich: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji i Szwecji założony w 2003 roku. Głównym długofalowym celem Sieci jest wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze państw Morza Bałtyckiego.

Sieć realizuje swoją misję między innymi poprzez:

 • zbliżanie do siebie bałtyckich organizacji pozarządowych, działających w różnych obszarach tematycznych;
 • wymianę wiedzy i doświadczeń tworzenie partnerstw i wspieranie międzynarodowych, jak również międzysektorowych sieci między organizacjami pozarządowymi z różnych krajów nadbałtyckich;
 • zwiększenie widoczności organizacji pozarządowych i wzmocnienie ich wpływu w demokratycznym procesie decyzyjnym na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym;
 • podnoszenie świadomości społecznej i zrozumienia dla pracy organizacji pozarządowych, działań i inicjatyw obywatelskich oraz zachęcanie obywateli do angażowania się i zainteresowania się sprawami, które ich dotyczą i na które mogą mieć realny wpływ.

Sieć zorganizowana jest w platformy krajowe reprezentowane przez Krajowe Punkty Kontaktowe, tzw. Focal Point. W Polsce tę rolę pełnią wspólnie Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku, BISER – Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych oraz Stowarzyszenie „Podaj Rękę”.

Więcej informacji na temat forum oraz sieci : balticseango.net 
 

Urzęd Marszałkowski PomorskieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w GdańskuZielona europa