• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Green Week 2018: wydarzenie partnerskie “Green City Life. Environmental Communication for Citizen Engagement” już za nami!

Green Week 2018:...
Ubiegły tydzień 21-25 maja br. zapisał się w Brukseli pod hasłem zielonych miast dla zrównoważonej przyszłości w ramach organizowanej corocznie przez Komisję Europejską najważniejszej konferencji dot. ochrony środowiska i działań na rzecz klimatu Green Week 2018.
 
W programie konferencji wysokiego szczebla w Brukseli w dniach 22-24 maja znalazło się wiele sesji poświęconych tworzeniu zielonych miast w Europie, czyli przystosowanych do obecnych zmian klimatycznych oraz dbających o środowisko naturalne i jakość życia swoich mieszkańców. Seminaria poświęcone były m.in.: kwestiom zanieczyszczenia powietrza i hałasem w miastach, budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, gospodarce o obiegu zamkniętym i jej wykorzystaniu dla odpadów oraz zużytych produktów, a także wykorzystaniu obecnych rozwiązań architektonicznych oraz technologicznych w infrastrukturze miast. Nie zabrakło również ceremonii rozdania nagród Programu LIFE, podczas której wyróżniono najlepsze projekty zrealizowane w latach 2016 i 2017 w zakresie ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu w Unii Europejskiej. Jedna z nagród przypadła także polskiemu projektowi EH-REK.
Region Pomorskie
Podczas trwania konferencji w Brukseli, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku promował swoją kampanię na rzecz zrównoważonego Pomorza "Pomorscy czują klimat!" na specjalnie dedykowanym stoisku wystawowym, które Komisja Europejska przyznała najlepszym projektom i inicjatywom zgłoszonym w ramach konkursu. Dwadzieścia przygotowanych stoisk prezentowało zielone rozwiązania dla miast, których działanie przyczynia się do budowania zrównoważonej przyszłości.

 
Także i w tym roku Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli zorganizowało 22 maja wydarzenie partnerskie Green Week 2018 „Green City Life. Environmental Communication for Citizen Engagement”. Seminarium było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz zgłębienia tematu roli komunikacji w zakresie inicjatyw oraz kampanii środowiskowych na rzecz zaangażowania obywateli. Region Pomorski był reprezentowany kolejno przez WFOŚiGW w Gdańsku, który zaprezentował swoją kampanię na rzecz  zrównoważonego Pomorza „Pomorscy czują klimat!” oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych ze Słupska.

Pozostali prelegenci repRegion Pomorskierezentowali Dyrektoriat Generalny ds. środowiska Komisji Europejskiej, miasto Apeldoorn (Holandia), CitizenLab (Belgia) oraz organizację międzynarodową Institute for European Environmental Policy. Prezentacje obejmowały dobre praktyki działań w zakresie angażowania mieszkańców w inicjatywy oraz projekty prowadzone w miastach, a zarazem dostępne narzędzia, które można wykorzystać w komunikacji z obywatelem.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu "Zielona Europa – zróbmy to razem!" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoKonkurs Pomorskie krEUjeZielona Europa - Zróbmy to razem!