• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Polityka spójności w Polsce


W ramach obecnej perspektywy finansowej 2014-2020 Polska będzie miała do realizacji 22 programy operacyjne w ramach polityki spójności Unii Europejskiej.
16 regionalnych programów operacyjnych posiada środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Alokacja środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego wynosi łącznie 1,86 mld EUR, w tym 1,34 mld EUR z EFRR i 524,6 mln EUR z EFS.

Szczegółowe informacje na temat unijnych środków finansowych na lata 2014-2020 znajduje się w broszurze informacyjnej Komisji Europejskiej: Polityka spójności i Polska.
 

Programy krajowe na lata 2014-2020:

Pomoc Techniczna.


Ponadto istnieją też programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej, których podstawową różnicą jest ich międzynarodowy charakter, a więc możliwość współpracy polskich jednostek z zagranicznymi partnerami.
 

Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego z funduszy pozaunijnych, takich jak np.:

- Fundusze norweskie i fundusze EOG.


Wszystkie jednostki zainteresowane współpracą międzynarodową zapraszamy do poszukiwania partnerów do projektów międzynarodowych za pośrednictwem naszej strony.

Author: Stażysta Bruksela
Podmiot wystawiający dokument :
Data stworzenia: April 18, 2016
Ostatnia aktualizacja: July 30, 2018