• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Prezentacja programu "Europa dla obywateli" w Gdyni

Prezentacja programu "Europa...

W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 5 lutego 2019 roku w Gdyni.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

"Europa dla obywateli" wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury, badań i edukacji, w realizacji:

·        projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego
·        inicjatyw lokalnych
·        zaangażowania społecznego i demokratycznego
·        pamięci europejskiej


Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2019 roku.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny* na stronie internetowej polskiego Punktu Informacyjnego „Europa dla obywateli”, gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.


Termin: wtorek, 5 lutego 2019 r., godz.11.00-15.00 (rejestracja od godz. 10.30)
Miejsce spotkania: Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30, 81-372 Gdynia 


Więcej o programie "Europa dla obywateli" znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego: https://europadlaobywateli.pl/


Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o spotkaniu Państwa kanałami informacyjnymi podmiotom, o których wiecie Państwo, że byłyby zainteresowane podjęciem współpracy międzynarodowej w ramach programu "Europa dla obywateli".

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
Zespół Punktu Kontaktowego programu "Europa dla obywateli"
Urzęd Marszałkowski PomorskieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w GdańskuZielona europa