• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Program Europa dla Obywateli 2014-2020

Region PomorskieEuropa dla Obywateli 2014-2020 to kontynuacja realizowanego pod tą samą nazwą programu w perspektywie finansowej 2007 – 2013. Program ten wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

W programie na lata 2014 – 2020 większy nacisk zostanie położony na współpracę Komisji Europejskiej z instytucjami zarządzającymi innymi programami unijnym, w tym zwiększenie koordynacji tworzonego prawa, aby stawało się ono bardziej przyjazne obywatelowi. Dodatkowo, w pierwszej kolejności finansowane będą przedsięwzięcia uwzględniające ustalane co roku kwestie priorytetowe.

Zakładany budżet programu wyniesie 185 468 000,00 euro.

Główne cele programu podzielić można na dwie grupy:

 • Przyczynianie się do lepszego rozumienia zagadnień związanych z Unią, jej historią i różnorodnością przez obywateli Unii;
 • Promowanie obywatelstwa europejskiego oraz poprawawarunków społecznego i demokratycznego zaangażowania na poziomie Unii.


Więcej informacji znajdziesz na stronie Punktu Kontaktowego

Informacja o trwających naborach dostępna jest tutaj

 

 

Author: Karina Rembiewska
Podmiot wystawiający dokument :
Data stworzenia: September 4, 2013
Ostatnia aktualizacja: August 18, 2016
Urzęd Marszałkowski PomorskieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w GdańskuZielona europa