• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Wirtualny Dzień Informacyjny Programu LIFE 2020

Wirtualny Dzień Informacyjny...
30 kwietnia odbędzie się tegoroczny wirtualny Dzień Informacyjny Programu LIFE!

Program LIFE to jedyny instrument Komisji Europejskiej dedykowany wyłącznie ochronie środowiska i działaniom na rzecz klimatu. W perspektywie 2014-2020 budżet programu wynosi prawie 3,4 miliarda euro. W ramach Programu LIFE wyróżnione zostały dwa podprogramy dedykowane: podprogram na rzecz środowiska i podprogram na rzecz klimatu. Priorytety LIFE obejmują m.in.: obszary Natura 2000, wodę, jakość powietrza, gospodarowanie odpadami, gospodarkę o obiegu zamkniętym, efektywne gospodarowanie zasobami, czy łagodzenie zmian klimatu.

Program LIFE zachęca do tworzenia projektów komplementarnych z innymi projektami unijnymi oraz krajowymi instrumentami finansowymi i wspiera współpracę międzynarodową. Niezwykle ważną kwestią jest zagwarantowanie europejskiej wartości dodanej projektów, które otrzymują dofinansowanie.

Będzie to ostatni nabór wniosków w obecnej perspektywie finansowej. Szukasz nowych możliwości finansowania projektów z zakresu #greentechnology, #natureconservation oraz #climateaction? Dzień Informacyjny Programu LIFE 2020, to idealne miejsce dla Ciebie!

Termin: 30 kwietnia 2020 r.

Rejestracja na wydarzenie potrwa do 25 kwietnia : https://eu-life-2020.b2match.io/signup

#EULife20
Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoKonkurs Pomorskie krEUjeZielona Europa - Zróbmy to razem!