• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Współpraca z iBSG

Region PomorskieIBSG to działająca w Brukseli nieformalna sieć współpracy zrzeszająca kilkadziesiąt biur regionalnym i organizacji z obszaru Morza Bałtyckiego. Główne cele iBSG to organizacja spotkań i wydarzeń dotyczących europejskiej polityki bałtyckiej, budowanie partnerstw w Regionie Morza Bałtyckiego oraz zaangażowanie w tworzenie polityki europejskiej poprzez dostarczanie informacji dotyczących kontekstu regionalnego. Jednocześnie iBSG działa jako platforma wymiany informacji i pomysłów pomiędzy regionami i organizacjami bałtyckimi a Instytucjami Europejskimi. Grupa inicjuje nowe formy szeroko pojętej współpracy na rzecz efektywnego wdrażania Europejskiej Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego, pierwszej strategii makroregionalnej w UE, oraz przyczynia się do podnoszenia widoczności bałtyckich regionów na arenie europejskiej.

Grupa iBSG spotyka się regularnie co najmniej cztery razy w roku. Pomorskie, reprezentowane przez Dyrektora Biura Regionalnego w Brukseli, uczestniczy aktywnie w inicjatywach podejmowanych przez grupę, w tym w pracach grupy sterującej. Rotacyjnie z przedstawicielem biura zachodniopomorskiego, Dyrektor Biura Pomorskiego w Brukseli reprezentuje Polskę w spotkaniach grupy kontaktowej z pracownikami jednostki ds. Strategii Bałtyckiej w Dyrekcji Generalnej ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej.

Obecnie rolę przewodniczącego grupy pełni dr. Merten Barnert, Dyrektor Biura Meklemburgii w Brukseli.


Wydarzenia/seminaria współorganizowane z iBSG:

Save Baltic Sea for Real (Bruksela, 5 września 2018)

The Baltic Sea Area – frontrunner in digitalization (Brusela, 16 listopada 2016)

Baltic solution for sustainable transport and renewable energy (Bruksela, 15 czerwca 2015)
 
Get Creative – Go Baltic – rola kultury i przemysłów kreatywnych w Obszarze Morza Bałtyckiego  (Bruksela, 3 kwietnia 2014)
 
Jak skutecznie realizować cele Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w nowym okresie programowania? (Bruksela, czerwiec 2013)
 
Łącząc Region Morza Bałtyckiego - konferencja poświęcona tematyce zrównoważonego transportu – ekologicznego i ekonomicznego (Bruksela, 30 maja 2012)
Author:
Podmiot wystawiający dokument :
Data stworzenia: August 29, 2013
Ostatnia aktualizacja: June 30, 2021