• region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie
 • region pomorskie
  region pomorskie

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych na wyjazd do Brukseli

Zaproszenie dla organizacji...
Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczącego Zarządu „Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej” organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji pozarządowych do Brukseli. Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragniemy  serdecznie zaprosić do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej "Europejski Tydzień Regionów  i Miast  2018".  Tegoroczna 16. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 8-11 października br. w Brukseli.
 

Europejski Tydzień Regionów i Miast (EWRC) to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. Tegoroczne EWRC odbywające się pod hasłem przewodnim „Za silną unijną polityką spójności po 2020 r.” poświęcone będzie dyskusjom regionów oraz miast na temat przyszłej polityki spójności, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie, oraz przyszłości Unii Europejskiej, a także prezentacji dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów europejskich.


Szczegółowe informacje na temat EWRC 2018 – rejestracja wraz z całościowym programem obejmującym ponad sto spotkań dostępne są na stronie: https://europa.eu/regions-and-cities/
Przy zapoznawaniu się z proponowanym programem, zachęcamy do wstępnej rejestracji, aby zarezerwować sobie miejsce na interesujących Państwa seminariach.[1]

Pełen proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów opisany jest w załączonych dokumentach:

UWAGA!! Termin zgłoszeń kandydatur mija 24 sierpnia 2018 r.  3 września 2018 r. !! Zgłoszenia prosimy składać w formie elektronicznej na adres mailowy: spue@pomorskieregion.eu.


Stowarzyszenie doceniając dorobek i zaangażowanie wybranych organizacji opłaci transport lotniczy [2] oraz nocleg uczestników.


Kontakt:

Stowarzyszenie „Pomorskie w UE”

e-mail: spue@pomorskieregion.eu

tel: +48 58 32 68 709
 


[1] W przypadku niezakwalifikowania do udziału w wizycie możliwie jest całkowicie bezproblemowe zrezygnowanie z udziału w seminariach poprzez konto założone podczas rejestracji.

[2] Przylot do Brukseli zaplanowany jest na 8 października (poniedziałek), wylot na 11 października (czwartek)– połączenie pomiędzy Gdańskiem a Brukselą.
 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Urzęd Marszałkowski PomorskieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w GdańskuZielona europa