Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

6 lipca rozpoczęła się rejestracja na wydarzenie „Open Days 2011 – Europejski Tydzień Miast i Regionów”, które odbędzie się w dniach 10-13 października br. w Brukseli. Podczas Open Days zostanie zaprezentowanych łącznie 111 warsztatów i debat.Rejestracji na wybrane seminarium można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej: ec.europa.eu

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Kreatywne miasta i regiony na rzecz innowacyjnej Europy”, którego jednym z organizatorów jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”. W skład tegorocznego konglomeratu wchodzą: prowincja Barcelona (partner wiodący), Region Centralnej Finlandii, Region Północno – Zachodniej Anglii (Liverpool), Region Miejski Lublana, Miasto Wiedeń, Województwo Pomorskie (Gdańsk), Województwo Wielkopolskie (Poznań), Region Apulia, Miasto Warna i Miasto Sofia. Podczas seminarium omówione zostaną m.in. znaczenie kreatywnej działalności w połączeniu z kreatywną gospodarką oraz rola sztuki i kultury w zestawieniu z innowacyjnością i konkurencyjnością. W czasie debaty głos zabierze przedstawiciel Komisji Europejskiej – pan Xavier Troussard. Seminarium odbędzie się 11 października br. w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli w godz. 11.15 – 13.00.