Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Już po raz siódmy wybieramy najlepsze projekty turystyczne i rekreacyjne w konkursie Polska Pięknieje!

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie, najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji – współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć konkurs pokazuje wpływ funduszy europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany – zarówno w sferze krajobrazu, jak też w sposobie spędzania wolnego czasu przez Polaków.

W konkursie biorą udział, aż trzy projekty z województwa pomorskiego!

W kategorii „obiekt turystyczny” nominowany został projekt Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę – etap II – rozbudowa filii MPŚ w Swołowie”, a także „Adaptacja i Wyposażenie Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego Etap II”. W kategorii ”turystyka aktywna” swój głos oddać można m.in. na projekt „Bory Tucholskie – w labiryntach natury – wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski”.

O zwycięstwo w każdej z siedmiu kategorii rywalizować będzie łącznie 18 projektów wybranych do nominacji spośród 273 zgłoszeń. Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej kategorii. W drugim etapie Kapituła wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich spośród nominowanych. Zwycięzców poznamy na przełomie maja i czerwca.

Internauci mogą również wziąć udział w konkursie i oddać głos na wybrany projekt. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu!

Głosować można od 9 kwietnia do 2 maja 2014 r.

Więcej informacji o konkursie, oraz szczegóły projektów nominowanych w poszczególnych kategoriach znajduje się na stronie internetowej tutaj.