Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Bądź aktywny wybierz, swoją Europę!

Dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim, którzy odwiedzili nasz fotonamiot w sobotę 10 maja br. i przypominamy o udziale w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja br. Lokale wyborcze otwarte będą w tym dniu w godz. 07:00-21:00.

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia – GALERIA !

W najbliższą sobotę 10 maja br. odbędzie się kolejny Bieg Europejski w Gdyni, organizowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapraszamy do aktywnego spędzenia dnia. Będziemy tam i my świętując z Państwem Dzień Europy, który przypada 9 maja, zachęcając do aktywności obywatelskiej – udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja 2014 r. 

W specjalnie oznaczonej „fotobudce” każdy będzie mógł uwiecznić chwilę i zabrać na pamiątkę unikatowe zdjęcie. Przygotowaliśmy też ciekawe publikacje o Unii Europejskiej i stylowe gadżety! Fotobudka zlokalizowana będzie przy Biurze Zawodów mieszczącym się w namiocie na końcu Skweru Kościuszki na przeciwko Akwarium Gdyńskiego (Al. Jana Pawła II) w Gdyni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja 2014 r. Pozwolą one nam – obywatelom wskazać jaki polityczny kurs ma obrać Unia Europejska na najbliższe 5 lat. Wybrani przez nas przedstawiciele – europosłowie – dbać będą o nasze interesy w Europie.

Europejczycy wybierają 751 posłów reprezentujących ponad 500 milionów obywateli w 28 państwach członkowskich. Polska delegacja – jedna z największych, liczyć będzie 51 europosłów.

Każdy głos ma znaczenie! Od wysokiej frekwencji w Województwie Pomorskim zależy ilu europosłów – maksymalnie 3 osoby – będzie reprezentować nasze interesy w Parlamencie Europejskim. Im wyższa frekwencja w regionie tym silniejsza nasza reprezentacja w Europie.

Na mocy Traktatu z Lizbony Parlament Europejski zyskał nowe ważne uprawnienia. Jednym z nich jest prawo zatwierdzenia kandydata na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Co to oznacza? – Europosłowie wybrani w wyborach 25 maja 2014 r. decydować będą o tym kto stanie na czele rządu UE.

 

Więcej informacji o Biegu Europejskim:

http://gdyniasport.pl/bieg-europejski-2014/

Więcej informacji o Eurowyborach:

http://www.elections2014.eu/pl

http://www.myvote2014.eu/pl/

http://pkw.gov.pl/2014/