Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Bezpłatna aplikacja „Europoseł PL – Znajdź swojego europosła” to kompendium wiedzy o wszystkich 51 polskich posłach VIII kadencji (2014-2019), zasiadających w Parlamencie Europejskim. W bazie danych zgromadzono informacje o przynależności posłów do komisji parlamentarnych, dane kontaktowe ich biur, a także odnośniki do profili na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter i YouTube oraz adresy stron internetowych.

Aplikacja umożliwia dostęp do informacji o każdej porze i po zainstalowaniu nie wymaga dostępu do Internetu. Dostępna jest na smartfony, tablety i komputery, a pobrać ją można bezpłatnie w AppStore, Google Play oraz Windows MarketPlace.
 

Aplikacja 'Europoseł PL’ do pobrania w AppStore (iOS)

Aplikacja 'Europoseł PL’ do pobrania w Google Play

Aplikacja 'Europoseł PL’ do pobrania w Windows Store

 

 

Narzędzie zostało przygotowane na zlecenie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, a jego celem jest przybliżenie działalności i funkcji reprezentantów Polski w Brukseli. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie posłów do Parlamentu Europejskiego alfabetycznie, według okręgów wyborczych, przynależności do partii oraz członkostwa w komisjach parlamentarnych.

 

 

 

Źródło: www.play.google.com;