Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Do dnia 8 lipca 2016 przyjmowane będą wnioski o prestiżową nagrodę w dziedzinie zrównoważonego transportu miejskiego. Aplikacje składać mogą miasta zrzeszone w sieci CIVITAS Forum, do których należą m.in. Gdańsk i Gdynia.

Sieć CIVITAS Forum to platforma wymiany pomysłów i doświadczeń wśród skupionych w niej miast, które rozwijają ambitne, zrównoważone środowiskowo strategie funkcjonowania transportu miejskiego. Wspólnie organizowane wydarzenia szkoleniowe pozwalają dzielić się wiedzą i wzajemnie inspirować do rozwoju w obszarze miejskiej mobilności. CIVITAS Forum to inicjatywa na rzecz czystszych i bardziej przyjaznych miast, współfinansowana przez Unię Europejską.

Nagrody przyznane zosterą w czterech kategoriach (innowacje techniczne, partycypacja społeczna, Miasto Roku CIVITAS, Przeobrażenie CIVITAS), związanych z wdrażaniem zrównoważonych systemów mobilności miejskiej.

Laureaci odbiorą wyróżnienia 29 września 2016 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, który gościć będzie tegoroczną konferencję CIVITAS Forum.

Szczegółowe informacje, dotyczące przyjmowania wniosków znajdują się tutaj.

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku