Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Gdynia otrzymała prawo organizacji CIVITAS FORUM w 2016 r. – corocznej, międzynarodowej konferencji poświęconej rozwojowi zrównoważonego i ekologicznego transportu oraz mobilności miejskiej.

Kilkudniowe spotkanie zostanie zorganizowane we wrześniu 2016 r. Obecni będą eksperci i praktycy z całej Europy. W trakcie wydarzenia goście będą mieli możliwość prowadzenia dyskusji oraz wymiany doświadczeń na temat najefektywniejszego udostępniania przestrzeni miejskiej. Celem inicjatywy jest definiowanie, a następnie wdrażanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności w miastach Europy i poza nią. 
Inicjatywa CIVITAS stanowi platformę wymiany pomysłów i doświadczeń między wszystkimi uczestnikami, którzy zobowiązali się do wprowadzenia ambitnych strategii zrównoważonego i ekologicznego transportu miejskiego. Obecnie wspólnota CIVITAS liczy 239 miast.

Organizacja wydarzenia jest dużym wyróżnienie dla miasta, tym bardziej, iż rywalizowało z takimi silnymi kandydatami, jak Belfast oraz San Sebastian. Przewodniczący komitetu politycznego Inicjatywy CIVITAS – Steen Moller, podkreślił, iż o zwycięstwie Gdyni zadecydowały liczne i ważne z punktu widzenia miasta i mieszkańców działania na rzecz równoważenia transportu i mobilności, w tym 2 projekty w ramach Inicjatywy CIVITAS, czyli TELLUS (2002-2006) oraz DYN@MO (2012-2016). 

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem:
http://www.civitas.eu/content/it-official-civitas-forum-2016-will-take-place-gdynia