Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Cyfryzacja edukacji to proces, który będzie trwał. Pandemia uświadomiła nam jedynie, że należy go zdecydowanie przyspieszyć. Z tego też powodu 9. spotkanie z cyklu „Unijni eksperci dla Pomorza” poświęcimy właśnie cyfryzacji edukacji na Pomorzu.

Zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” na webinarium pn. „Cyfrowa Europa – cyfrowa szkoła”, które odbędzie się 28 stycznia (czwartek) w godzinach 10:00-11:45. Webinarium organizujemy we współpracy z Działem Wizyt Komisji Europejskiej.

W roli ekspertów gościć będziemy Agatę Dziarnowską, Asystentkę Zastępcy Dyrektora Generalnego Dyrektoriatu Komisji Europejskiej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury, Krzysztofa Głomba, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” oraz Bartłomieja Przybyciela, Zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Gdyni. Podczas spotkania będą Państwo mieli okazję poznać strategię Komisji Europejskiej odnośnie cyfryzacji edukacji oraz dobre, europejskie praktyki w tym zakresie. Krajowy punkt widzenia i wyzwania na najbliższe lata zaprezentuje Pan Krzysztof Głomb, który jednocześnie pełni rolę Pełnomocnika Ministra Cyfryzacji. Z kolei dobre praktyki z regionu przedstawi Pan Barłomiej Przybyciel.

Uprzejmie proszę o dalszą dystrybucję niniejszego zaproszenia do działów odpowiedzialnych za edukację i cyfryzację w Państwa jednostkach. Zaproszenie, w osobnej korespondencji, zostanie również skierowane do Dyrektorów szkół z Państwa terenu.

Termin zgłoszeń do udziału w spotkaniu mija we wtorek 26 stycznia. Wystarczy przesłać na adres p.rygalski@pomorskieregion.eu imię, nazwisko oraz adres email, na który ma zostać wysłane potwierdzenie rejestracji oraz link do spotkania.

Pozdrawiamy,
Zespół SPUE