Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska, oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk zapraszają do wzięcia udziału w debacie pt.: „Europa w moim regionie: Droga do dobrej żywności”, organizowanej w związku z Europejskim Tygodniem Regionów i Miast OPEN DAYS 2015.

Dobra żywność coraz bardziej przedziera się do naszej świadomości. Wprowadzone od września przepisy ograniczają „śmieciowe jedzenie” w szkołach. Od maja tego roku, z inicjatywy Roberta Biedronia, Prezydenta Miasta Słupska, w Słupsku działa kulinarna inicjatywa o nazwie „Moda na dobrą żywność”. Łączy ona dbałość o dobre jedzenie w publicznych szkołach, przedszkolach i żłobkach z dbałością o lokalnych producentów żywności. Ideą pomysłu jest bowiem wprowadzenie ulepszonych jadłospisów oraz zmiana modelu zakupu żywności na wspierający rolników i przetwórców z powiatu i regionu.

W ramach kampanii odbyło się wiele wydarzeń, a także działań modernizujących system żywienia. Prowadzono konsultacje z rodzicami, warsztaty dla dyrektorów, dwudniowe szkolenie dla kadry gotującej. Stworzono listę lokalnych producentów oraz sprzedawców, rekomendowanych przez przedszkola, zorganizowano ich spotkanie.

Aby podsumować dotychczasowe działania i wskazać na dalsze kierunki Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – zapraszają serdecznie na debatę w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast OPEN DAYS 2015. Debata „Droga do dobrej żywności” zgromadzi ekspertów od zdrowej żywności, ekologii, rolnictwa i przedsiębiorców, a także ekspertów z instytucji europejskich w celu przedstawienia narzędzi i systemów niezbędnych do sukcesu kampanii.

Debata odbędzie się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej przy ulicy Grodzkiej 3 w Słupsku, 13 listopada br, w godzinach 10:00 – 12:30. Debatę poprowadzi Pani Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji Miasta. W roli prelegentów wystąpią.: Grzegorz Łapanowski, szef Fundacji Szkoła na Widelcu i Jarosław Walczyk z Fundacji Klubu Szefów Kuchni; Agnieszka Danielewicz, dyrektorka Poradni Dietetycznej Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo; Mirosława Mazurkiewicz, dyrektorka Miejskiego Przedszkola „Słupski Chłopczyk” nr 19 w Słupsku, która koordynuje pracę na rzecz dobrej żywności w słupskich przedszkolach.

 

Więcej informacji:
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk: http://www.europedirect.slupsk.eu/
Miasto Słupsk: http://www.slupsk.pl/
Open Days 2015 – European Week of Regions and Cities:
http://ec.europa.eu/regional_policy/opendays/od2015/index.cf