Zapraszamy do udziału w webinarium z cyklu "Unijni eksperci dla Pomorza" poświęconej zagrożeniu jakim dla europejskiej demokracji jest dezinformacja.

Spotkanie online odbędzie się 21 czerwca 2022 r. w godz. 10:00-11:45.

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy specjalistów i praktyków, którzy zajmują się tą tematyką na poziomie Unii Europejskiej, kraju i regionu:

  • p. Katarzynę Sumisławską – Specjalistkę ds. komunikacji strategicznej w Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych UE, która poruszy kwestie strategii dezinformacji, omówi szczegóły działalności unijnego East Stratcom Task Force, którego flagowym projektem jest EUvsDisinfo walczący głównie z rosyjską propagandą.
  • p. Aleksandrę Monkos – Koordynatorkę Akademii Fact-chekingu Stowarzyszenia DEMAGOG, która omówi działalność organizacji w walce z dezinformacją oraz jej projekty edukacyjne (m.in. Akademia Fact-checkingu, platforma edukacyjna, gra „Fajnie, że wiesz!”, kampania „Nie bądź botem, włącz myślenie”) pomagające zdobyć wiedzę nt. manipulacji w Internecie oraz umiejętność weryfikacji informacji.
  • p. Michała Piotrowskiego – Zastępcę Dyrektora Kancelarii i Rzecznika Prasowego Marszałka Województwa Pomorskiego, który opowie o doświadczeniach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz przedstawi metody, jakimi Biuro Prasowe posługuje się, aby prostować nieprawdziwe informacje i walczyć z dezinformacją.

Zapraszamy do zgłoszenia udziału (link poniżej) do 19 czerwca 2022 r.

Program wydarzenia