Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Dni Kaszubskie były doskonałą okazją do zaprezentowania Europie wszystkiego tego, co na Kaszubach najlepsze. W programie znalazło się m.in. seminarium na temat ochrony języków regionalnych w Unii Europejskiej,  koncert kaszubskiego zespołu „Bubliczki”, warsztaty z twórcami ludowymi, a także degustacja tradycyjnych potraw oraz pokaz ucierania kaszubskiego specjału – tabaki.

W wydarzeniu wzięli udział posłowie do Parlamentu Europejskiego, reprezentanci Komisji  Europejskiej oraz goście z Belgii i z zaprzyjaźnionych z Pomorzem regionów m.in. ze Szwecji i Włoch.  W przygotowanie wydarzenia aktywnie zaangażowane były takie jednostki jak: Kaszubski Instytut Rozwoju, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Stowarzyszenie „Kaszubianki”, „Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego”, a także Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Wsparciem oraz patronatem wydarzenie objęli: Jego Ekscelencja Artur Harazim, Ambasador RP w Królestwie Belgii oraz europosłowie z regionu Pomorza: Jan Kozłowski oraz Jarosław Wałęsa. Patronaty medialne udzieli: Telewizja Polska oddział w Gdańsku, Radio Gdańsk oraz Dziennik Bałtycki.

Galeria zdjęć

Wydarzenie realizowane w ramach projektu
        „Zielona Europa – zróbmy to razem”