Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W zeszłym roku z wygranej w zorganizowanym przez Komisję Europejską konkursie na Europejską Stolicę Innowacji – iCapital cieszyła się Barcelona. Stolica Katalonii pokonała pięćdziesiąt siedem innych miast z całej Europy udowadniając, że najlepiej wykorzystuje nowe technologie w celu przybliżenia miasta obywatelom.

Po wielkim sukcesie i entuzjastycznym przyjęciu zeszłorocznego konkursu, Komisja Europejska postanowiła zorganizować drugą edycję międzymiastowych zawodów, których celem jest wyłonienie Europejskiej Stolicy Innowacyjności.

Konkurs zostanie ogłoszony 1 lipca 2015 roku i potrwa do 15 listopada 2015. Następcę Barcelony poznamy w 2016 roku. Zgłoszenia mogą nadsyłać miasta z państw członkowskich Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych z Programem Ramowym Unii Europejskiej Horyzont 2020, których liczba mieszkańców przekracza sto tysięcy.

W ramach konkursu nagrodzone zostaną trzy miasta, w których powstaje najlepszy „ekosystem innowacji” łączący mieszkańców, organizacje publiczne, środowisko akademickie i świat biznesu. Wartość nagród w 2015 roku wyniesie: 950 000 EUR za pierwsze miejsce, 100 000 EUR za drugie miejsce oraz 50 000 EUR za trzecie miejsce.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.