Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Drzewo matematyczne można obejrzeć na Place Vieux Marché aux Grains (przy Rue Dansaert) w Brukseli. Kształt został zainspirowany fraktalem skonstruowanym przez wybitnego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. Trójkąt Sierpińskiego, bo tak nazywa się ten fraktal, fascynuje coraz to nowe pokolenia naukowców. Matematyczne drzewo to jednak nie wszystko – można spod niego wyruszyć w filmową podróż po Polsce. Wystarczy tylko zeskanować QR-code umieszczony na rzeźbie.Naukowcy opowiadają o swojej pracy i osiągnięciach, ale także o rodzinie i przyjaciołach.  Oprowadzają po miejscach, które mają dla nich szczególne znaczenie. Mówią, skąd czerpią energię i inspirację.

Film i drzewo sa prezentowane w Brukseli ramach kampanii Polska. Spring into new promującej Polskę za granicą. Kampania jest związana z przypadającymi w tym roku trzema ważnymi dla Polski rocznicami: 25-leciem wolności, 15-leciem przystąpienia do NATO, 10-leciem wejścia do Unii Europejskiej.

Ponadto, w wrześniu 2014, na skrzyżowaniu placu St Catherine i Rue Dansaert bedzie można obejrzeć wystawę polskiego wzornictwa w ramach Design September.