Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dniu informacyjnym dotyczącym Naboru do Sieci Transferu Urbact III. Od 15 lat, URBACT jest europejskim terytorialnym programem współpracy wspierającym zrównoważony i zintegrowany rozwój miast w całej Europie. Jest on narzędziem polityki spójności, finansowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, 28 członków Unii Europejskiej oraz Norwegię i Szwajcarię. Celem projektu URBACT jest umożliwienie miastom współpracy oraz wdrażania dobrych praktyk, przez komunikację i czerpanie z doświadczeń innych uczestników programu. Miejskie władze samorządowe mają możliwość korzystania z gotowych rozwiązań dla wyzwań i problemów, z którymi mierzą się ich miasta.

Dzień informacyjny organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Krajowym Punktem URBACT. Spotkanie będzie możliwością pozyskania szerszej wiedzy o programie, a także otwartym naborze do Sieci Transferu.

Nabór projektów do nowego rodzaju sieci skierowany jest do europejskich miast chcących skorzystać z wiedzy i doświadczenia miast, które w tym roku otrzymały tytuł Dobrych Praktyk URBACT. Spotkanie przeznaczone jest dla miast lub ich dzielnic, metropolii oraz agencji rozwoju.

Dzień Informacyjny Urbact odbędzie się 17 listopada 2017 roku w godzinach 10:00-14:15, w sali Herbowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku (ul. Okopowa 21/27).

Plan spotkania dostępny tutaj.
Formularz zgłoszeniowy na spotkanie: tutaj.
 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku