Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

            Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztacie edukacyjnym – grze plenerowej dla młodzieży, której celem jest promocja zachowań energooszcz ędnych wśród młodzieży. Działanie adresowane jest do młodzieży licealnej z terenu województwa pomorskiego. Rekrutujemy 40 drużyn 8-osobowych ze szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu – grupy uczniów pod opieką nauczycieli. Warsztat edukacyjny organizowany jest przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” jako element towarzyszący wydarzeniu lokalnemu w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days” organizowanemu przez Miasto Gdańsk.

 

            Fabuła warsztatu

            Eko Game – gra rozpoczęta. Uczestnicy zmierzą się z 6 wyzwaniami, jakie stawia przed nimi współczesny świat. Zespoły będą musiały wykazać się sprytem, odwagą oraz pomysłowością. W zamian uczestnicy zostaną wyposażeni w pakiet niezbędnych informacji, które pomogą im w codziennym życiu podejmować ekologiczne decyzje.

8-osobowe zespoły na starcie otrzymują kartę, na której zbierać będą punkty oraz mapę dojścia do kolejnych atrakcji.

Czas przejścia i zrealizowania wszystkich zadań to ok. 40 min. Za zrealizowanie 80% zadań zespół otrzyma żarówkę energooszczędną. Na końcu wszystkie żarówki zostaną przekazane instytucji pożytku publicznego. Dzięki temu uczestnicy gry przyczynią się wygenerowania oszczędności energii w tej instytucji.

 

            Atrakcje

·     Segway

·    Eko quiz

·    MEGA MAKE and BREAK

·   Generator energii

·    Wymiana żarówek

·    Eko Puzzle

 

            Data: 27.10.2011r.

         Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 65, ul. Śluza 6, Gdańsk – sala gimnastyczna (wejście bramą od strony Motławy)

 

            Prosimy o wypełnienie wniosku zgłoszeniowego (w załączeniu) oraz odesłanie go do dnia 25 października 2011r. na adres m.matkowska@pomorskie.eu

 

            O udziale w grze edukacyjnej decyduje kolejność zgłoszeń! Ilość miejsc jest ograniczona.

            Udział w grze jest bezpłatny.

 

Zgłoszone drużyny, które zostaną zakwalifikowane do udziału w grze otrzymają dalsze informacje.                                                         

 W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 58 32 68 709