Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Tysiące ludzi pracujących w obszarze edukacji dorosłych będzie mogło uzyskać dostęp do informacji o nowościach, wydarzeniach i sieci współpracy partnerów z całej Europy.

Komisja Europejska uruchomiła najnowszą wersję swojej strony dedykowanej społeczności związanej z obszarem uczenia się dorosłych – Elektroniczną platformę na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (EPALE). Jest to już druga wersja platformy społeczności związanej z obszarem uczenia się dorosłych. Prace nad witryną rozpoczęły się wiosną 2014 r. i stopniowo udostępniane są kolejne funkcje. Początkowo stronę opublikowano w języku angielskim, a następnie dodane zostały kolejne języki urzędowe UE, w tym polski. Celem witryny jest podnoszenie jakości i doskonalenie oferty uczenia się dorosłych w Europie, budowanie solidnego, ogólnoeuropejskiego sektora uczenia się dorosłych oraz umożliwienie dotarcia do wszystkich zainteresowanych tematem podmiotów.

Finansowana przez Komisję Europejską platforma jest najnowszym osiągnięciem w ramach długoterminowego zobowiązania UE do promowania wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie. Strona została opracowana dla kadr edukacji dorosłych – nauczycieli, szkoleniowców i wolontariuszy, a także badaczy i naukowców zajmujących się tematyką uczenia się dorosłych. EPALE powstał z myślą o dorosłych osobach uczących się, jako o ostatecznych beneficjentach rozwoju sektora nauczania dorosłych, czy to w środowisku formalnym czy pozaakademickim. Witryna zarządzana jest przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.

W ramach platformy oddano użytkownikom szereg narzędzi pozwalających być na bieżąco z pojawiającymi się możliwościami rozwoju zawodowego w Europie, takich jak terminarz europejskich oraz krajowych wydarzeń, kanał aktualności i obszerne artykuły czołowych ekspertów. Witryna zapewni również dostęp do najnowszych wytycznych i debat dotyczących edukacji dorosłych. Osoby zainteresowane mogą włączać się do dyskusji taakże dzięki mediom społecznościowym – serwis EPALE jest aktywny na Facebooku,LinkedIn oraz Twitterze.

 

 

Źródło: http://ec.europa.eu/