Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Jesteś projektantem, prowadzisz działalność w sektorze MŚP, pracownikiem instytucji unijnej, samorządowym, Izby Gospodarczej bądź Uniwersytetu? Szukasz inspiracji, finansowania, możliwości nawiązania współpracy i wiele więcej? – EU Design Days mogą być tym, czego potrzebujesz.

W dniach 20-22 września br. w Brukseli odbędzie się 5. edycja Europejskich Dni Designu. Coroczne wydarzenie jest organizowane przez grupę ERRIN od 2012 roku. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji to „Innowacja zaczyna się od projektu: przyszłość jest teraz”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wymiana informacji i know-how na temat innowacji w zakresie designu, zarówno na poziomie regionalnym, jak i europejskim. EU Design Days skupia ponad 200 podmiotów europejskich i jest postrzegany jako jedno z najważniejszych wydarzeń dla innowacji projektowych w Brukseli. Uczestnictwo w tej edycji da możliwość poszerzenia wiedzy na temat przemysłu kreatywnego oraz roli projektowania w sektorze publicznym i usługowym.

W ubiegłym roku mieliśmy zaszczyt gościć dwie prelegentki z Centrum Designu w Gdyni, Ewę Janczukowicz-Cichosz oraz Paulinę Kisiel. Prezentacja dotyczyła nowych praktyk stosowanych w designie strategicznym. Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie internetowej, w zakładce aktualności (patrz tutaj). Tegorocznymi gospodarzami ww. warsztatów będą region Friuli-Wenecja Julijska oraz miasto Lublana.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Europejskich Dni Designu 2016. Spotkania prowadzone będą w języku angielskim (rejestracja tutaj).