Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

30 maja 2012 roku na Esplanadzie Solidarności 80′ przed Parlamentem Europejskim w Brukseli odbędzie się European Football Tournament 2012 – pierwszy w historii Unii Europejskiej turniej, w którym mecze będą między sobą rozgrywać deputowani do Parlamentu Europejskiego. Wśród organizatorów wydarzenia znalazły się Miasto Gdańsk i Województwo Pomorskie.

Turniej oficjalnie otworzy przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. W ceremonii wezmą udział członkowie Komisji Europejskiej –Janusz Lewandowski oraz Androulla Vassiliou, Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha oraz były przewodniczący PE Jerzy Buzek (PO).

W składzie drużyn znajdują także dziennikarze, asystenci oraz gwiazdy sportu. Swoje drużyny wystawią Chorwacja, oczekująca na oficjalne wejście do Wspólnoty, oraz Ukraina współgospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Obecność gwiazd europejskiej polityki nie jest jedyną atrakcją. W bramce polskiej drużyny stanie Jerzy Dudek, były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt, a nad taktyką i strategią pracować będzie Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Kapitanem polskiej drużyny będzie poseł Jarosław Wałęsa.

Wydarzenie to będzie też znakomitą okazją, by promować Polskę oraz regiony i miasta gospodarzy EURO 2012. W czasie wydarzenia będę się prezentować Gdańsk i Pomorze, Wielkopolska, Dolny Śląsk i Warszawa. Całość wydarzenia jest zorganizowana z inicjatywy Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Parlamencie Europejskim.

źródło: http://www.sport.pl/sport-wroclaw/1,123439,11700010,Europoslowie_jak_gwiazdy_pilki__zagraja_turniej_na.html