Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Jesteś młodym innowatorem z głową pełną pomysłów? Zastanawiasz się jak zapewnić lepszą przyszłość Unii Europejskiej poprzez czystszy i bardziej efektywny transport? Chciałbyś uczestniczyć w największym Kongresie Europejskim dla specjalistów pracujących w inteligentnych systemach transportowych? Jeżeli tak to Komisja Europejska stawia ci wyzwanie!

Zgłoś się już teraz ze swoim pomysłem dla produktu lub serwisu w dziedzinie transportu i zostań nagrodzony za swoją unikalną koncepcję! Proponowany projekt lub serwis powinien przyczynić się do osiągnięcia najważniejszych celów Unii Europejskiej: lepszej mobilności, lepszego dostępu do mobilności, zmniejszenia zanieczyszczeń, zmniejszenia przeciążenia dróg oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

12 zwycięzców wyzwania z najlepszymi pomysłami otrzyma w nagrodę wyjazd do Strasburga (Francja) w dniach 19-21 czerwca br., podczas którego będą mieli okazję uczestniczyć w Kongresie ITS – największym w Europie spotkaniu specjalistów pracujących w sektorze inteligentnych systemów transportowych. Podczas Kongresu laureaci będą mieli niepowtarzalną możliwość nawiązania kontaktów z profesjonalistami ds. transportu i decydentami UE.

Nagroda obejmuję również transport, zakwaterowanie i darmowe wejście na Konferencje oraz wystawę.

Kto może aplikować?

Pomysł może zostać zgłoszony przez osobę fizyczną, grupę, firmę (pod warunkiem, że jest to MŚP – małe i średnie przedsiębiorstwo) lub innego rodzaju osobę prawną z kraju Unii Europejskiej stowarzyszonego z programem Horyzont 2020. Aby zachęcić młodych innowatorów, osoby uczestniczące muszą mieć poniżej 35 lat.
 

Termin aplikacji upływa 2 maja br. o północy.

Formularz aplikacyjny znajduje się tutaj.
 

Dla przypomnienia, Unia Europejska zobowiązała się do zmniejszenia emisji CO2 o 40% do roku 2030, a o 80% do roku 2050. W związku z tym, iż transport odpowiada ¼ emisji gazów CO2, istnieje potrzeba na radykalne zmiany sposobu w jaki ludzie oraz produkty są przewożone.
 

Więcej informacji: https://ec.europa.eu/transport/themes/research/challenge_en

 

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku