Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Europejska Akademia Fundacji Yuste ogłosiła otwarcie konkursu na nominację do X Edycji “Europejskiej Nagrody im. Karola V” (Carlos V European Award). Celem konkursu jest nagrodzenie osób, które swoim wysiłkiem i poświęceniem przyczyniają się do szerzenia wiedzy i rozpowszechniania kulturowych i historycznych wartości europejskich oraz integracji Unii Europejskiej.

Kandydaci do nagrody mogą zostać nominowani przez instytucje, jednostki publiczne, uniwersytety lub jakiekolwiek instytuty kulturalne, naukowe lub społeczno-ekonomiczne państw europejskich.

Nominacje można przedkładać do 22 grudnia br. Wartość nagrody to 45 tysięcy euro.

Regulamin oraz formularz aplikacyjny w języku hiszpańskim oraz angielskim dostępne są na stronie fundacji: www.fundacionyuste.org .

 

Fundacja Yuste powstała w 1992 roku. Jednym z jej głównych obszarów działalności jest promowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego europy, jego różnorodności i bogactwa, a także europejskich wartości na których opiera się Unia Europejska. Celem Fundacji jest propagowanie wiedzy na temat wspólnych korzeni historycznych i kulturowych ludów i narodów, które tworzą dzisiejszą Europę. Fundacja widzi potrzebę rozwijania współpracy w dziedzinie polityki społecznej i kulturowej równolegle ze współpracą gospodarczą.