Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

26 września 2014 roku w dziewięciu miastach w Polsce i 300 miastach w Europie odbędzie się Noc Naukowców.

Noc Naukowców to wydarzenia organizowane, by popularyzować zagadnienia naukowe i by uczyć przez zabawę. To również okazja do tego, by spotkać naukowców, porozmawiać z nimi i dowiedzieć się co tak naprawdę robią. Wszystko odbywa się w charakterze interaktywnym. Mogą to być zarówno angażujące eksperymenty, jak pokazy naukowe, aktywności naukowe dla dzieci, wycieczki z przewodnikiem po laboratoriach, quizy naukowe i wiele innych.

Noc Naukowców odbywa się każdego roku w miastach całej Europy i poza nią w ostatni piątek września. Wydarzenia są wspierane przez Komisję Europejską jako część „Działań Marie Składowska-Curie”, utworzonych w celu wspierania rozwoju europejskich karier naukowych.

Europejska Noc Badaczy oferuje szeroką gamę możliwości nauki przez zabawę, od poznawania kulis podczas zwiedzania laboratoriów naukowych, zwykle zamkniętych dla publiczności, przez interaktywne naukowe pokazy, po zaangażowanie w eksperymenty i warsztaty.

By dowiedziec się więcej o imprezie kliknij link.

By dowiedzieć się więcej o tegorocznej Nocy Naukowców w Polsce – kliknij w obrazek.