Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Wczoraj w Paryżu (tj. 20 marca) Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) ogłosiła kolejną edycję Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne „Re:think Local – Myśl Lokalnie”.

W tym roku organizatorzy konkursu będą przyglądać się rozwiązaniom angażującym młodych ludzi w lokalną gospodarkę. W sposób szczególny wyróżnione zostaną działania promujące stałe i wartościowe zatrudnienie młodych osób, czyli zatrudnienie dające szansę na rozwój zawodowy.

Jury konkursu przyznana trzy nagrody pieniężne o wartości 50,000 każda. Ponadto 30 finalistów zostanie zaproszonych do Rumunii na dwudniową letnią akademię umiejętności, której celem będzie przybliżenie możliwości, jakie daje rozwój własnej działalności gospodarczej.

Słyszałeś o innowacyjnych produktach, usługach, rozwiązaniach biznesowych wzmacniających pozycję młodych na rynku pracy o stale zmieniającej się koniunkturze? A może sam jesteś autorem takiego rozwiązania? Zgłoszenia można składać do dnia 27 kwietnia br. na stronie internetowej konkursu.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi pomysłami i mocno trzymamy kciuki za kandydatów z Pomorza!