Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W tym roku tydzień poświęcony małym i średnim przedsiębiorstwom w Unii Europejskiej odbędzie się w dniach 15-21 października. Akcja, obejmująca aż 37 krajów, skierowana jest do już istniejących bądź potencjalnych podmiotów chcących założyć własną działalność gospodarczą. Jej głownym celem jest dostarczenie niezbędnych informacji o tym jak władze unijne, narodowe oraz lokalne mogą wspierać rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. European SME Week to też wiele spotkań i warsztatów poświęconych promocji i rozwojowi przedsiębiorczości. Ta wyjątkowa inicjatywa jest także okazją do zaznaczenia wkładu jaki przedsiębiorcy wnoszą do ogólnego dobrobytu europejskiego, do rynku pracy, innowacyjności i konkurencji.

Szczyt podsumowujący październikowe wydarzenia odbędzie się 17 października w Brukseli. Przedmiotem konferencji będzie promowanie przedsiębiorczości wśród kobiet („Women’s entrepreneurship”).

European SME Week to świetna okazja do zapoznania się z istniejącymi programami wspierającymi przedsiębiorców oraz platforma służąca wymianie doświadczeń i nawiązaniu kontaktów zarówno na płaszczyźnie krajowej jak i europejskiej.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/sme-week