Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Do niedzieli 30 listopada trwa Eurpejski Tydzień Robotyki (ETR). W czasie tego tygodnia wybrane labolatoria, muzea, uniwersytety i ośrodki badawcze zaangażowane w robotykę będą przybliżać zainteresowanym zagadnienia zwiazane z nowymi technologiami. Wydarzenia adresowane są zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Na uczestników czekają specjalne wycieczki, wystawy, konkursy oraz warsztaty. Akcję tworzy ponad 300 różnego rodzaju eventów organizowanych łącznie w 25 krajach starego kontynentu.

Europejski Tydzień Robotyki ma na celu zachęcenie Europejczyków do edukacji w zakresie nowych technologii i na kierunkach ścisłych. Wydarzenie organizowane jest przez euRobotics AISBL (Association Internationale Sans But Lucratif).

EuRobotics to międzynarodowa organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli. swoje działania i misję opiera ona na sukcesie Europejskiej Platformy dla Robotyki (EUROP). Stowarzyszenie współpracuje także z Komisją Europejską w celu opracowania i wdrożenia strategii i planu działania w zakresie badań, rozwoju technologicznego i innowacji w dziedzinie robotyki.

Więcej informacji na temat wydarzeń towarzyszących ETR znajdą Państwo na stronie poświęconej akcji, na Facebooku oraz Tweeterze

Mogą Państwo także śledzić transmisje online z wydarzeń w poszczególnych instytucjach.

 

 

Żródło: eurobotics-project.eu