Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W tym roku Europejski Tydzień Sportu rozpoczniemy 23 września. Podobnie jak w latach ubiegłych województwo pomorskie będzie w nim aktywnie uczestniczyć.

Już 23 września w Gdyni odbędzie się turniej siatkarski z okazji 20-lecia Gdyńskiej Akademii Siatkówki, w którym udział wezmą 4 młodzieżowe zespoły żeńskie. Rywalizację siatkarską można również śledzić w Pucku – „Turniej z Treflem”. Rozgrywki piłkarskie dla uczniów oraz krajoznawczy rajd rowerowy dla dorosłych oferuje Łebunia. Kolejne turnieje piłki nożnej w Lipuszu dla dzieci oraz dla dziewcząt w Sierakowicach. Godny uwagi jest I Pomorski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto w regionie moc atrakcji dla mieszkańców Chojnic, Damna oraz Kwidzyna.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony etspolska.pl. ETS oferuje możliwość zgłaszania własnych wydarzeń, odbywających się w czasie Europejskiego Tygodnia Sportu. Twoja impreza będzie częścią ogólnoeuropejskiego projektu! (zarejestrowane wydarzenia wezmą również udział w konkursie)

W zeszłym roku w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu wzięło udział ponad 140 tysięcy osób. Tegoroczna edycja może mieć jeszcze większy zasięg i z pewnością zapewni uczestnikom wiele wrażeń. Ambasadorami ETS są znane postacie polskiego sportu m.in. koszykarz NBA Marcin Gortat, medalistka olimpijska w żeglarstwie Zofia Klepacka, mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie Zbigniew Bródka oraz legenda polskiego kolarstwa Czesław Lang.

Serdecznie polecamy!

Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promowanie sportu oraz różnorakich form aktywności fizycznej w całej Europie. Funkcję narodowego koordynatora w Polsce pełni Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku ministerstwo zamierza przeprowadzić konkurs „ETS w mojej szkole” oraz nagrodzić 10 szkół za najlepsze odzwierciedlenie idei #BeActive. Zgłoszenie należy wysłać w terminie od 23 września 2017 r. do 2 października 2017 r., do godziny 10.00.