Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW2014) jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii obchodzony będzie w dniach od 23 do 27 czerwca 2014 roku.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to inicjatywa Komisji Europejskiej, której pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku.  Dziś działania w tym zakresie koordynowane są przez Agencję Wykonawczą ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ścisłej współpracy z Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii prezentuje działania poświęcone wydajności energetycznej i rozwiązań energii odnawialnej. Jest przeznaczony do rozpowszechniania najlepszych praktyk, inspirowanie nowych pomysłów i budowania sojuszy, aby pomóc osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne UE.

Jak co roku istnieje możliwość włączenia się w tę inicjatywę także na poziomie regionalnym poprzez organizację wydarzenia lokalnego w ramach Dni Energii.

Dzień energii jest zdefiniowany jako wydarzenie non-profit,  która promuje efektywność energetyczną i energię odnawialną. W ramach Dnia Energii regiony mogą organizować: wystawy, konferencje, imprezy online, spektakle, wycieczki z przewodnikiem, dni otwarte, warsztaty, kampanie medialne i koncerty.

Jeśli efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii są dla Ciebie ważne, to jesteś potencjalnym organizatorem Dzień Energii. Poprzedni organizatorzy Dni Energii to:

 

Rejestracja zaczyna się teraz!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt:

Sekretariat EUSEW 

32-2-340.30.65 

energydays@eusew.eu.

Źródło: http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/aktualnosci/czytaj/items/zostan-partnerem-ix-europejskiego-tygodnia-zrownowazonej-energii-22675.html

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku