Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Dziś rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii! W związku z tym, w tym  tygodniu znajdziecie Państwo na naszej stronie więcej niż zwykle wiadomości z tej właśnie dziedziny. Organizowany co roku przez Komisję Europejską Tydzień Zrównoważonej Energii jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości energii odnawialnej.Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energiioraz inwestycjach w technologie ekologiczne. Konferencjom współorganizowanym w tych dniach przez Komisję towarzyszą liczne seminaria, warsztaty, debaty i wystawy przygotowywane przez instytucje europejskie oraz organizacje działające na rzecz zrównoważonej energii w Europie. Więcej informacji na temat tej inicjatywy znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://www.eusew.eu/
Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” pełni rolę współorganizatora konferencji poświęconej tematyce finansowania projektów energetycznych w kontekście nowego okresu programowania Unii Europejskiej (oficjalny tytuł konferencji: „Meeting the energy grand challenge with the EU Budget”), która znalazła się w oficjalnym programie konferencji wysokiego szczebla, przygotowywanych przez Komisję Europejską.
Po raz kolejny podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii odbyło się uroczyste spotkanie sygnatariuszy Pozrozumienia między burmistrzami. Podczas dzisiejszej uroczystości w tym gronie, jako kolejny podmiot z województwa pomorskiego, znalazło się Miasto Słupsk.  Więcej informacji na temat Porozumienia Burmistrzów: http://www.porozumienieburmistrzow.eu/index_pl.html Przypominamy, że Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” od kilku lat aktywnie promuje tę inicjatywę.
W dniu inauguracji Tygodnia Energii zamieściliśmy też szereg informacji na temat regionalnego wydarzenia z tego sektora – Pomorskich Dni Energii, które w tym roku odbedą się już poraz trzeci! Zachecamy do zapoznania się z materiałami http://www.pomorskie-eu.pl/pl/pomorskie-dni-energii-2013,ps,81.html

Wydarzenie realizowane w ramach projektu
  „Zielona Europa – zróbmy to razem”