Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Prowadzisz projekt w dziedzinie zrównoważonej energii? Pragniesz wypromować swoją działalność związaną z przejściem na zrównoważone źródła energii? Zgłoś się i poprowadź panel konferencyjny w Brukseli, aplikuj do wygrania nagrody EU Sustainable Energy Award lub zorganizuj swoje własne wydarzenie lokalne w ramach Energy Days 2017!

Wszystko to będzie częścią 12. edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EUSEW 2017) organizowanego przez Komisję Europejską w dniach 20-22 czerwca 2017 roku w Brukseli. Organizatorzy szukają wyróżniających się propozycji sesji do poprowadzenia podczas konferencji celem promowania efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia jest „Czysta Energia dla wszystkich Europejczyków”, który zarazem bezpośrednio nawiązuje do przygotowanego w zeszłym roku pakietu propozycji ze strony Komisji Europejskiej, którego nadrzędnym celem jest kompleksowe przedstawienie unijnych działań w zakresie środków mających na celu utrzymanie konkurencyjności Unii Europejskiej w czasach, gdy przejście na czystą energię odgrywa coraz większe znaczenie dla światowych rynków energii.

Otwarte są też zgłoszenia do nagrody EU Sustainable Energy Award. Wyróżnienia te będą przyznane wybitnym innowacjom promującym czystą, bezpieczną i efektywną energię jako część Unii Energetycznej. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas prestiżowej ceremonii w trakcie konferencji EUSEW 2017.

 

Propozycję zorganizowania sesji podczas konferencji i zgłoszenie do nagrody EU Sustainable Energy Award trzeba wypełnić do 3 marca 2017 roku 10 marca 2017! (termin przesyłania aplikacji został przedłużony)

 

Jeśli chcesz mieć wpływ na swoje lokalne otoczenie możesz również zorganizować Energy Day, aby zaangażować mieszkańców oraz przedstawicieli sektora energetycznego w budowę i wzmocnienie Unii Energetycznej. Rejestracja na umieszczenie Twojego wydarzenia na mapie Energy Days jest już otwarta na stronie internetowej EUSEW 2017, gdzie znajdziesz również wskazówki, dzięki którym Twoje wydarzenie będzie sukcesem!

 

Rejestracja wydarzeń dostępna jest pod adresem: http://eusew.eu/usr_account?destination=/node/137

Wskazówki dla organizatorów wydarzeń znajdziesz tutaj: http://www.eusew.eu/sites/default/files/eusew_policy-guidelines.pdf
 

Więcej informacji oraz wytyczne i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia EUSEW.

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku