Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Gdańsk zyskuje kolejny promocyjny punkt potwierdzający posiadaną wysoką międzynarodową markę. Miasto, jako jedyne reprezentujące Polskę, zostało nominowane do konkursu o tytuł „European Best Destination 2017”. Głosowanie internautów rozpoczyna się 20 stycznia i potrwa do 10 lutego. Należy wybrać adres portalu www.visitgdansk.com lub kliknąć w link.

W konkursie European Best Destination rokrocznie biorą udział najbardziej znane miasta, najczęściej odwiedzane przez turystów, zbierające najwięcej pozytywnych opinii wyrażanych przez internautów. W tym roku Gdańsk konkuruje między innymi z Amsterdamem, Berlinem, Paryżem, Wiedniem, Londynem, Madrytem i Budapesztem.

European Best Destination jest organizacją turystyczną z siedzibą w Brukseli powołaną do promocji kultury i turystyki w Europie. Co roku portal organizuje głosowania na najlepszą europejską destynację turystyczną, na najładniejszy jarmark bożonarodzeniowy, najlepszą destynację narciarską czy kulinarną w Europie. Na podstawie badań Eurostatu i danych o aktywności miast w Internecie portal decyduje o nominacjach.

W ubiegłym roku miano najlepszej europejskiej destynacji turystycznej zdobył w internetowym głosowaniu Zadar w Chorwacji. Dwa lata temu laureatem było francuskie Bordeaux.

Dobrze znany podróżnikom, kultowy przewodnik turystyczny Lonely Planet napisał o Gdańsku: „gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii”.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu! Wybierając Gdańsk, doceniamy jednocześnie całą Polskę. Liczy się każdy głos!