Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Fundacja Zaawansowanych Technologii po raz czwarty organizuje Gdynia E(x)plory Week – kilkudniowe święto nauki. Młode talenty, start-upy, innowacyjne firmy, naukowcy, przedstawiciele mediów, władze samorządowe i centralne oraz wszyscy pasjonaci technologii będą mieli okazję spotkać się w dniach 25-28 marca w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni.

W ubiegłym roku w ramach E(x)plory w Gdyni odbyło się ponad 50 warsztatów, wykładów oraz pokazów naukowych. W tym roku Gdynia E(x)plory Week zostanie podzielony na trzy główne wydarzenia:

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Goście Festiwalu będą mogli skorzystać z bogatego programu różnorodnych warsztatów i pokazów naukowych oraz zobaczyć innowacyjne technologie polskich firm. W ubiegłym roku w Festiwalu wzięło udział blisko dwa tysiące gości.

W tym roku tematem przewodnim Kongresu E(x)plory będą „Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro”. Wydarzenie to jest adresowane do firm, instytucji, przedsiębiorców, menedżerów, inwestorów, ludzi nauki i specjalistów działających na Rynku Innowacji. Podczas Kongresu uczestnicy wezmą udział w sesjach plenerowych i warsztatach, gdzie będą mogli nie tylko uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ale również będą mieli okazję wymieniać się poglądami i przemyśleniami oraz wzajemnie stymulować się do rozwoju.

Podczas Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory młodzi naukowcy w wieku 14-20 lat, zwycięzcy regionalnych etapów konkursu, zaprezentuj 27 innowacyjnych pomysłów badawczych i wynalazków. W Gdyni będą walczyli o stypendia naukowe w wysokości 10 000, 6 000 i 3 000 zł oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach zagranicznych w USA, Belgii, Holandii i Rumunii.

Gdynia E(x)plory Week to również szansa dla tych, którzy myślą o rozwijaniu swoich pomysłów pod kątem biznesowym. Początkujący przedsiębiorcy będą mieli okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami w specjalnej Strefie Start-upów.

Osoby zainteresowane poszczególnymi pokazami, które odbędą się w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory lub udziałem w Kongresie E(x)plory powinny zarejestrować się na stronach www.explory.pl i www.kongres.explory.pl. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.