Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W dniach 3-5 czerwca w Brukseli miała miejsce największa, coroczna konferencja dotycząca środowiska w Europie – Green Week 2014.

Tematem przewodnim tej edycji spotkań było efektywne gospodarowanie zasobami i odpadami w gospodarce.

Na spotkania przybyło wielu zainteresowanych, a także ekspertów, którzy jako prelegenci wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat dalszej polityki ds. środowiska prowadzonej w Unii Europejskiej. Swoją obecnością konferencję zaszczycili takie osoby jak Komisarz UE ds. środowiska Janez Potočnik, Główny Dyrektor WWF dr. Marco Lambertini i inni.

Green Week jest unikalną możliwością do debatowania i wymiany dobrych praktyk pomiędzy pracownikami rządowymi, biznesowymi oraz pozarządowymi organizacjami. Różnorodność spotkań w czasie trzydniowej konferencji sprawiła, że każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku