Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Tegoroczny Zielony Tydzień, coroczna konferencja o tematyce środowiskowej organizowana przez Komisję Europejską, będzie w tym roku dotyczyć unijnej polityki ochrony środowiska i jej wpływu na tworzenie zielonych miejsc pracy oraz zrównoważony wzrost społeczno-gospodarczy. Podkreślone zostanie także zapotrzebowanie na nowe rodzaje zielonych umiejętności w wielu sektorach zawodowych.

Oprócz konferencji wysokiego szczebla w Brukseli w programie znajdzie się także szereg imprez partnerskich oraz działań odbywających się w całej Europie. Zaproszone do wzięcia udziału w konferencji są przedsiębiorstwa, interesariusze oraz ogół społeczeństwa Unii Europejskiej. Ponadto planowane są wydarzenia on-line oraz poprzez media społecznościowe, których celem jest zaangażowanie jak największej ilości osób w inicjatywy Zielonego Tygodnia.
 

Kiedy Green Week się odbędzie?

Wydarzenie zorganizowane zostanie w dniach 29 maja – 2 czerwca 2017 r., każdy dzień będzie poświęcony innej tematyce:

 

Poniedziałek 29 maja 2017

Zielone miejsca pracy w obszarach wiejskich (Malta)

Wtorek 30 maja 2017

Zielone miejsca pracy i woda (Bruksela)

Środa 31 maja 2017

Praca dla zielonej przyszłości (Bruksela)

Czwartek 1 czerwca 2017

Zielone „niebieskie miejsca pracy” dotyczące oceanów (tbc)

Piątek 2 czerwca 2017

Zielone miejsca pracy w twoim mieście (Niemcy)

 

Partnerzy Green Week 2017:

Jeśli chcesz zostać partnerem Green Week 2017, to zorganizuj w okresie maj – czerwiec 2017 wydarzenie partnerskie promujące tegoroczną tematykę konferencji. Wydarzenia powinny odbywać się na szczeblu lokalnym/regionalnym/krajowym/europejskim i należeć do jednej z kategorii poniżej:

 

Rejestracja wydarzeń partnerskich Green Week 2017 trwa do 15 kwietnia 2017 roku!

Przewodnik dla aplikantów znajduje się tutaj.

 

Co możesz zyskać?

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku