Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do wzięcia udziału w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
Tegoroczna edycja Olimpiady przebiegnie pod hasłem: „Dziesięć priorytetów dla Europy – droga do lepszej Unii”.

Celem przyświecającym organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat idei zjednoczonej Europy, wartości europejskich, różnorodności kulturowej, zasad demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, historii integracji europejskiej, mechanizmów funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej, systemu prawa unijnego, praw i obowiązków przysługujących obywatelom Unii Europejskiej oraz polityk Unii Europejskiej.

Nagrodą główną dla trójki laureatów jest staż w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli ufundowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Organizatorami XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” są: Miasto Słupsk, Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży. Partnerem Olimpiady jest Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce.

Uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie powinni zarejestrować się na Słupskiej Miejskiej Platformie E-Learningowej (szkolenia.slupsk.eu) do 28 lutego 2017 roku.

Więcej informacji m.in. szczegółowy harmonogram przebiegu Olimpiady, zagadnienia, a także regulamin znajdują się w plikach do pobrania na naszej stronie internetowej gwiezdnykrag.pl.

Informacje na temat Olimpiady będą publikowane również na stronie internetowej Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk oraz na profilu Facebook Punktu.