Znamy wyniki XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

10 czerwca 2022 r. w Słupsku odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Marciniak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach, która w nagrodę odbędzie płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Janusza Lewandowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, będące partnerem olimpiady od ponad 15 lat, ufundowało nagrodę specjalną dla najlepszego uczestnika z województwa pomorskiego. Najlepszy wynik w naszym regionie osiągnął Filip Stroński z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu im. Gryfa Pomorskiego w Lęborku.

„Gwiezdny Krąg” to największy w Polsce konkurs wiedzy o UE dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W tej edycji uczestniczyło w nim blisko 2 tys. uczniów z całej Polski. Celem konkursu jest pobudzenie zainteresowania młodych ludzi sprawami Unii Europejskiej w wymiarze wewnętrznym, w relacjach między państwami członkowskimi i w zakresie stosunków z krajami spoza Wspólnoty.

Więcej informacji :