Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Komisja Europejska ogłosiła otwarcie trzeciej edycji konkursu skierowanego do kobiet z krajów UE, które stworzyły w ostatnim czasie najciekawsze innowacje i wprowadziły je na rynek. Ma on promować przedsiębiorczość wśród kobiet, które wykorzystują w swoich firmach nowoczesne technologie, a także same je opracowują i z powodzeniem komercjalizują.

Pierwsza edycja EU Prize for Women Innovators miała miejsce w 2011 roku i promowała kobiety-wynalazców, które zdołały wprowadzić swoje idee na rynek i w ten sposób przekonać inne kobiety, aby poszły ich śladem. Zdaniem organizatorów płeć piękna wciąż rzadziej niż ta druga daje się zauważyć na rynku innowacji.

Podczas ogłoszenia konkursu Věra Jourová, komisarz unijna ds. sprawiedliwości, konsumentów i równości płci stwierdziła, że: Równość płci nie jest nakazem moralnym, ale ma zdrowy sens ekonomiczny. Różnica płci bowiem jest proinnowacyjna i tworzy dobry klimat dla przedsiębiorczości, jako, że ujawnia nowe talenty i idee. EU Prize for Women Innovators pokazuje talenty kobiet w tym zakresie i wspomaga kobiety w planowaniu swoich karier w nauce lub przedsiębiorczości, czyli tam gdzie kobiet jest najmniej.

Pierwsza nagroda w konkursie wynosi 100 tys. euro, druga – 50 tys. euro, a trzecia – 30 tys. euro. Jury wybierze zwyciężczynię w 2016 roku.
Uczestniczki mogą zgłaszać się do 20 października 2015 roku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.