Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”

Organizatorem tegorocznej edycji Olimpiady jest Miasto Słupsk oraz Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk, która adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.

Wszyscy uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej, w terminie do 24 listopada 2013 roku powinni zarejestrować się na Słupskiej Miejskiej Platformie E – learningowej (http://szkolenia.slupsk.eu).

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady będą wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą w maju 2014 roku we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Olimpiada składa się z trzech etapów:

Etap I – polega na rozwiązaniu testu złożonego z 50 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, na którego rozwiązanie uczestnicy mają 30 minut.

Etap II – polega na rozwiązaniu testu złożonego ze 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru, na rozwiązanie którego uczestnicy mają 60 minut.

Do etapu III zakwalifikowuje się 10 uczestników, którzy zdobędą w największą liczbę punktów z II etapu Olimpiady. Podczas trzeciego etapu Olimpiady uczestnicy będą musieli zmierzyć się testem pisemnym, odpowiedzią ustną oraz debatą.

Patronat Honorowy nad tegoroczną Olimpiadą objął m. in. Janusz Lewandowski – Członek Komisji Europejskiej do spraw programowania finansowego i budżetu.

 

W ciągu ośmiu edycjach Olimpiady udział wzięło łącznie ponad 25 tysięcy uczniów reprezentujących takie miasta jak m.in. Szczecin, Białystok, Katowice, Warszawę, Opole, Gdańsk, Tczew, Świdwin, Stargard Gdański, Słupsk, Ustkę, Toruń, Lublin, Grajewo, Supraśl, Katowice czy Kraków.

Zamiarem organizatorów jest nie tylko zwiększenie zainteresowania wśród uczniów tym przedmiotem, ale także umożliwienie sprawdzenia zdobytej wiedzy z przedmiotu wiedza o społeczeństwie przed egzaminem maturalnym z tegoż przedmiotu.

Wszystkie etapy Olimpiady są opracowywane zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki platformy e – learningowej, znacznie ułatwiono możliwości uczestnictwa w Olimpiadzie, gdyż po zarejestrowaniu się w systemie uczestnik sam, bez angażowania nauczyciela, może wziąć udział w Olimpiadzie.

Rejestracja na stronie internetowej: http://szkolenia.slupsk.eu

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady oraz kontakt do Komitetu Organizacyjnego znajdą Państwo na stronie Olimpiady: http://gwiezdnykrag.eu