Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W 25. rocznicę pierwszych, wolnych wyborów w Polsce, 4 czerwca, ruszyła Akcja Truskawka! W ten sposób przypominaliśmy pracownikom Komisji Europejskiej oraz Parlamentu, że upadek komunizmu zaczął się właśnie wtedy: 4 czerwca 1989r. w Polsce.

Truskawki pochodziły z Polski, gdzie 25 lat temu zapoczątkowano upadek komunizmu, a przykryte były belgijską czekoladą, jako symbol naszej integracji z Europą.

„25 lat temu odbyły się w Polsce pierwsze prawie wolne i demokratyczne wybory. Warto z tej okazji w Brukseli, w sercu Unii Europejskiej przypomnieć mieszkańcom, urzędnikom, europosłom o tej rocznicy i pozwolić im rozsmakować się w polskim smaku wolności” – powiedziała PAP Ewa Haczyk z Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.

Truskawki do Brukseli przywieźli przedstawiciele Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek. My, wraz z nimi – ubrani w kaszubskie stroje regionalne – zachęcaliśmy do spróbowania tych przepysznych owoców.

Truskawka „Kaszebsko Malena” to jedyny produkt regionalny z województwa pomorskiego, który już po raz kolejny gościł na stołach europejskich.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, a tłumnie przybywający goście byli zachwyceni smakiem truskawek w połączeniu z belgijską czekoladą. Odnieśliśmy ogromny sukces w promocji Pomorza, Polski i wolności.