Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt.:

„Klimat-Woda-Człowiek. Nowe wyzwania!”

która odbędzie się w dniu 22 października  br. w Gdańsku – Hevelianum.

Podczas spotkania eksperci omówią problem kryzysu klimatycznego, przybliżą ideę gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) i zaprezentują przykłady realizacji projektów międzynarodowych w zakresie rozwiązywania problemów środowiskowych w obszarze wody. Wobec nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej zaprezentowane zostaną polityki Unii Europejskiej wobec kryzysu klimatycznego.

W drugiej części spotkania nasi partnerzy poprowadzą równolegle warsztaty, podczas których będzie możliwość aktywnego zaangażowania w dyskusję:

·         Innowacyjne rozwiązania w systemach wodociągowych i wodnościekowych

·         Retencja wody – adaptacja do zmian klimatycznych w miastach

Na zakończenie zapraszamy uczestników do zwiedzenia z edukatorem Hevelianum wystawy edukacyjnej „Z energią!” .

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych, pracowników zajmujących się sprawami gospodarki komunalnej, ekspertów i przedsiębiorców, pracowników i instytucji działających w obszarze gospodarki wodnej i wodnościekowej, organizacji pozarządowych. Spotkanie będzie okazją do nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat problemów i rozwiązań na rzecz województwa pomorskiego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Spotkanie odbędzie się w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

Data i miejsce konferencji: 22 października br., Hevelianum, Gdańsk, ul. Gradowa 6, sala HAXO, Wozownia Artyleryjska.

Program wydarzenia.

Rejestracja uczestników:  https://bit.ly/2BdsQpx

Organizatorem głównym konferencji jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, a współorganizatorem wydarzenia jest Hevelianum.