Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

25 lutego w Amsterdamie zainagurowana zostanie kolejna edycja Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne.
 
W ramach konkursu Komisja Europejska zachęca do zaprezentowania pomysłów na rozwiązanie kluczowych problemów stojących przed społeczeństwem. UE wymaga wzrostu wspierającego nie tylko rozwój gospodarczy, ale także postępu społecznego dla obywateli, rządów i przedsiębiorstw. Niemniej jednak obecne modele wzrostu nie są już uznane za nadające się dla społeczeństw, w których brak oraz niedostatek stanowią nową rzeczywistość i gdzie zbyt wielu ludzi pozostawionych jest bez należytej pomocy. Tym samym nowe metody współpracy i alternatywne sposoby dla wzrosty potrzebne są dla idei zrównoważonego rozowju i społeczeństwa integracyjnego w Europie.
 
W grudniu poznaliśmy ubiegłorocznych laureatów konkursu, wybranych spośród 1400 aplikacji nadesłanych z ponad 40 krajów. Zachęcamy do zapoznania się z informacją pokonkursową: http://ec.europa.eu/growth/industry/innovation/policy/social/competition/

Regulamin Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne dostępny jest tutaj.

Więcej informacji dostępnych jest także na stronie Twitter.