Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Komisja Europejska opublikuje, przetłumaczy i wypromuje maksymalnie 40 postów, których tematyka będzie związana z projektami, które zostały zrefundowane przy pomocy funduszy europejskich. Trójka najlepszych blogerów zostanie zaproszona do uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast, jako w pełni akredytowani dziennikarze. Wydarzenie to odbędzie się w Brukseli, w dniach 10-13 października 2016.

 

Udział w konkursie jest bardzo prosty:

wybierz projekt z Twojego regionu, który powstał dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych. Wszelkie informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych:
baza danych projektów DG REGIO,
mapa projektów DG REGIO,
EU Budget for Results,
wyszukiwarka beneficjentów w państwach członkowskich DG REGIO.

opublikj post na swoim blogu w wybranym przez ciebie europejskim języku (nie łamiąc przy tym wytycznych, które zostały określone na stronie głównej konkursu);

link do napisanego przez Ciebie postu wyślij na adres email regio-infopub@ec.europa.eu, w temacie wiadomości wpisując “Entry: Europe in My Region competition”. W treści emaila dołącz kontakt do twoich kont w social mediach, aby można było skontaktować się z Tobą, jeśli Twój post zostanie wybrany do wypromowania.

 

Pamiętaj, że masz pełną niezależność redakcyjną, ale nie masz zbyt wiele czasu – organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia do 30 czerwca, jednak mogą one zostać zamknięte wcześniej (jeśli przed tym terminem zostanie wybranych i zatwierdzonych 40 postów).

 

Nie czekaj, pisz już dziś!

 

Na stronie głównej konkursu poza wytycznymi, których musisz się trzymać podczas redagowania postu, znajdziesz także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.