Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Komisja Europejska zainaugurowała konkurs z nagrodą dla miast dostępnych dla osób z niepełnosprawnością i osób starszych – Access City Award 2015. Przyznawana co roku nagroda jest formą uznania i wyróżnienia dla miast, które starają się zapewnić osobom z niepełnosprawnością i starszym dostęp do przestrzeni publicznych. Od 2010 roku, w poprzednich 4 edycjach nagrody Access City Award, wzięło udział 171 miast, zaś w 2012 roku wyróżnienie w konkursie otrzymała Gdynia w kategorii transportu i powiązanej infrastruktury.

Nagroda obejmuje działania w następujących dziedzinach:

Zgłoszenia należy składać za pośrednictwem Internetu, wypełniając i przesyłając formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 10 września 2014 r.

Komisja Europejska przedstawi zwycięzców 3 grudnia 2014 r. w Brukseli, podczas konferencji z okazji Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przyznane zostaną nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz cztery wyróżnienia specjalne za osiągnięcia w czterech głównych obszarach, których dotyczy konkurs.

Więcej szczegółów na temat konkursu dostępnych jest tutaj.