Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

W dniach 24-25 września br. w Lipsku (Niemcy) odbędzie się konferencja „Integracja prywatnych właścicieli budynków mieszkalnych w proces rewaloryzacji przestrzeni miejskiej” w ramach projektu EPOurban. Kluczowym tematem drugiej edycji EPO Akademii będzie innowacyjne i strategiczne podejście do problemu zaangażowania prywatnych właścicieli nieruchomości w proces rewitalizacji obszarów miejskich oraz sposoby tworzenia miejskich funduszy inwestycyjnych.

Podczas tego dwudniowego wydarzenia nastąpi wymiana doświadczeń zebranych podczas drugiego etapu konsultacji pilotażowych, w każdym z miast partnerskich projektu EPOurban, a wyciągnięte z nich wnioski zostaną omówione, celem troski o efektywniejszą rewitalizację.

W ramach europejskiego projektu EPOurban dziewięciu partnerów z miast tj. Lipsk (Niemcy), Sopot (Polska), Praga (Czechy), Celje (Słowenia), Bratysława (Słowacja), Bolzano (Włochy) i Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego Voitsberg z gmin Köflach, Bärnbach i Voitsberg (Austria) podejmuje próbę integracji osób prywatnych w proces rozwoju miast.

Zaproszenie w języku angielskim.